Omezení dopravy spojené s triatlonovým závodem FORD CHALLENGE PRAGUE v pátek 27. 7. a v sobotu 28. 7. 2018

Omezení dopravy spojené s triatlonovým závodem FORD CHALLENGE PRAGUE v pátek 27. 7. a v sobotu 28. 7. 2018

Vážení občané, v pátek 27. 7. a v sobotu 28. 7. 2018 bude část Prahy 5 uzavřena pro automobilovou dopravu z důvodu konání triatlonového závodu Ford Challenge Prague. Kompletní přehled uzavírek a objízdných tras je ke stažení níže v příloze.

Necelý týden zbývá do startu druhého ročníku FORD CHALLENGE PRAGUE, který zavítá do srdce české metropole v sobotu 28. července. Atraktivní závod v rámci triatlonové série CHALLENGE FAMILY láká do Prahy profesionály z celého světa. V hlavním závodě FORD CHALLENGE PRAGUE MIDDLE se můžeme těšit na souboj svěřenců Luboše Bílka, jednoho z nejlepších triatlonových trenérů světa. Překazit obhajobu loňského vítěze Belgičana Pietera Heemerycka bude chtít německý triatlonista Maurice Clavel. O účasti v letošním ročníku přemýšlí také loni třetí Němec Patrick Dirksmeier. Trojici disciplín se chystá pokořit olympijský vítěz a mistr světa v desetiboji Roman Šebrle.

Na startovní listině žen figuruje čerstvá vítězka Ironmana 70.3 Britka Emma Pallantová, další britskou závodnicí bude Laura Siddallová, čtvrtá žena celkového rankingu CHALLENGE FAMILY, a chybět nebude také Rakušanka Lisa Hütthalerová, vítězka několika závodů série Ironman a mistryně Evropy na středních tratích z roku 2014. Chystají se k nám opravdové hvězdy světového triatlonu,“ doplňuje koordinátor elitních závodníků, Mistr světa v triatlonu z roku 2001, Filip Ospalý. Organizátoři jednají také o startu loňské vítězky FORD CHALLENGE PRAGUE MIDDLE Lucy Charlesové. Po mateřské dovolené se vrací Britka Jodie Swallow, která má letos v plánu pouze dva závody, a to ve finském Turku a právě v Praze.

V hlavní kategorii se představí také český para-triatlonista Jan Tománek, loňský vítěz Ironmana 70.3, který se v minulosti několikrát zúčastnil závodů série CHALLENGE FAMILY i historicky prvního ročníku triatlonového závodu pod názvem TriPrague.

Za těch několik let se akce výrazně posunula dopředu. Vše se zprofesionalizovalo, ale to hlavní se nezměnilo – příjemná atmosféra a přátelskost. Navíc si myslím, že když jsem Čech, tak by bylo zvláštní, kdybych si nechal ujít skvělou akci v srdci Evropy a naší vlasti,“ říká Tománek.

Součástí atraktivního závodu v centru Prahy bude kategorie CHALLENGE PRAGUE ŠTAFETY, kam se již přihlásila štafeta sedmdesátníků ve složení kardiochirurg Jan Pirk, operní zpěvák Jiří Langmajer a Josef Les.

Stejně jako loni je vyhlášena kategorie CHALLENGE TRY-ATHLON se zkrácenými závodními vzdálenostmi pro všechny, kteří si chtějí triatlon vyzkoušet a nemají s ním mnoho dosavadních zkušeností. Zájemci z řad dětí a mládeže do 15 let se mohou zúčastnit běžeckého závodu HERVIS CHALLENGE JUNIOR.

Přílohy ke stažení