Ohlédnutí za průběhem velkého mezinárodního turnaje v ragby (PYRF)

12/04/2017

V sobotu 8.dubna 2017 RC Tatra Smíchov pořádal velký mezinárodní dětský turnaj v ragby kategorií U8 a U10 v rámci již čtvrtého ročníku Prague Youth Rugby Festival – PYRF (kategorie U12 hrála v Petrovicích, kategorie U14 v Říčanech a kategorie U16 a U18 na Spartě).

Turnaj kategorie U10 (do 10 let) proběhl na hlavním hřišti RC Tatra Smíchov (FCC Rugby Arena) na Praze 5 a zúčastnilo se ho 30 týmů (!), včetně 5 zahraničních, čítajících dohromady přes 300 dětí.  Turnaj se hrál ve vysokém tempu za jarního ragbyového počasí  po celý den.  Po dopoledních zápasech v základních skupinách nastoupily děti po obědě do napínavých zápasů o konečné umístění v turnaji. Mladí ragbisti a ragbistky hráli s velikým nasazením, za povzbuzování publika. Po náročných bojích, které byly na vysoké sportovní úrovni, v turnaji zvítězili bez porážky borci domácího RC Tatra Smíchov před  týmy RK Petrovice a RC Mountfield Říčany.

Turnaj kategorie U8 (do 8 let) proběhl na tréninkovém hřišti RC Tatra Smíchov na Strahově a nastoupilo do něj 17 dětských týmů, včetně 3 zahraničních.  I v této kategorii vybojoval prvenství tým RC Tatra Smíchov, následován týmem RC Praga a RC Mountfield Říčany.

Děti nejenže prožily sportovně náročný den plný emocí z vítězství a proher, ale poznaly též pravou ragbyovou atmosféru, která k tomuto sportu patří a navázaly či utužily řadu přátelství. Organizátoři zvládli turnaj na výbornou, a to i přes to, že účast byla letos rekordní a předčila očekávání.  Turnaj byl řadou účastníků hodnocen jako jednoznačně jeden z nejlepších dětských turnajů v ragby, které měli možnost vidět a někteří z těch, kteří tuto pochvalu vyslovili, mají široké zkušenosti s obdobnými turnaji v zahraničí. Na klání mladých ragbistů se přišli podívat kromě stovek rodičů i zástupci radnice městské části Praha 5 i četní další diváci, které tato dětská ragbyová akce s báječnou atmosférou přitáhla.