Odměny ředitelům školských zařízení v Praze 5

29/05/2007

„ Cílem odměn je motivace ředitelů v činnostech, které školu rozvíjejí a modernizují.Obecně lze říce, že ředitelé škol dostavájí manažerskou odměnu. Peníze nejsou přidělovány plošně ve stejné výši, ale komise rozhoduje podle jasných kritérií,“ říká zástupkyně starosty MČ Praha 5 Lucie Vávrová.

Kritéria pro stanovení odměn se řídí “Pravidly pro stanovení platových náležitostí ředitelů základních a mateřských škol zřizovaných MČ Praha 5”. Výše odměny ředitele/ky ZŠ mohla dosáhnout maximální výše 30 000 tis. Kč, ředitelky MŠ maximální výše 20 000 Kč např. za:

• koncepční dokumenty školy
  • významné vzdělávací aktivity v rámci ŠvP
  • hospodaření s příspěvkem, s fondy, s účelově vázanými prostředky
  • s jinými zdroji financování – granty, dary
  • podíl na vnitřní optimalizaci sítě škol
  • výsledky kontrolní činnosti
  • spolupráce s MČ P5 a OŠK
  • povinnosti vyplývající se zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon atd.

U Kulturního klubu Poštovka hodnocení ředitelky vychází z posouzení hospodaření s příspěvkem MČ Praha 5 a plnění úkolů vzhledem ke zřizovateli.