Odešel zasloužilý mistr sportu, architekt a čestný občan Prahy 5 Dušan Krásný

Jsou momenty, kdy nás život donutí přemýšlet o jeho smyslu. Většinou se tak stane, když tento svět opustí někdo, kdo za sebou zanechal nezanedbatelnou stopu. Takovým byl pan Dušan Krásný, se kterým jsme se dnes v tichosti navždy rozloučili. Přednímu hráči československé basketbalové ligové historie a později uznávanému architektovi byl v březnu uděleno čestné občanství MČ Prahy 5.

Dušan Krásný se narodil se 10. března 1929 v Praze. Celý život zasvětil dvěma oblastem – basketbalu a životu v Praze 5. Jako sportovec patřil k osobnostem poválečné československé basketbalové ligy. Se svým domovským klubem Spartak Sokolovo (dnes Sparta Praha) slavil v 50. a 60. letech minulého století řadu úspěchů. Ten největší pak v roce 1960, kdy se stal spolu s týmem československým ligovým šampionem. V lednu 2019 byl zvolen sportovní legendou Prahy 5.

Po skončení sportovní kariéry se Dušan Krásný věnoval architektuře. I v této etapě svého bohatého života nezanevřel na sport. Ve spolupráci s Útvarem hlavního architekta se věnoval řešením sportovních ploch ve veřejném prostoru. Neměně podstatným je jeho podíl na revitalizaci kulturně ceněných objektů po celém tehdejším Československu, například při obnově vyhořelého Veletržního paláce v Praze.