Odborníci představili veřejnosti svoji vizi územního plánu Prahy 5

18/06/2008
Ve čtvrtek 12.6.2008 proběhla od 16:00 prezentace námětů odborníků k novému územnímu plánu pro území MČ Praha 5 pro Zastupitele MČ Praha 5 a od 18:00 proběhlo za účasti starosty Milana Jančíka, části zastupitelů, vedoucí kanceláře architekta ing. arch. Eleny Lacinové a samozřejmě jednotlivých architektů setkání a seznámení s těmito materiály pro širokou veřejnost.
Jde o odborný pohled pozvaných architektonických ateliérů na budoucí rozvoj městské části zpracovaný v souvislosti s pořizováním nového územního plánu Hlavního města Prahy.
„Rád bych upozornil na skutečnost, že se jedná o náměty k tvorbě nového územního plánu, o kterých se bude dlouze diskutovat, jak na úrovni MČ Praha 5, ale především v orgánech   Hl. m. Prahy, které bude nový územní plán schvalovat,“ řekl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík. „Jednotlivé ateliéry jsme nijak neovlivňovali a neomezovali při zadávání tohoto projektu. Nechali jsme jim záměrně volné ruce při přípravě jejich odborných pohledů na možnou budoucnost Prahy 5. Museli jen vycházet ze zásad urbanistického rozvoje a rozpracovaných územně-analitických podkladů. Připravujeme také několik fází představování těchto materiálů, včetně velkého modelu Prahy 5,“ dodává starosta.
Představované materiály jsou k nahlédnutí v kanceláři ing. arch. Eleny Lacinové. Pro připomínky a dotazy k těmto námětům slouží také emailová adresa: kar@praha5.cz. K diskuzi nad budoucím rozvojem bude sloužit zejména koncept nového územního plánu Hl. m. Prahy, který zpracovává Útvar rozvoje Hl. m. Prahy. Ten by měl být předložen k diskuzi a připomínkování zhruba koncem září.
1. Centrální část – k.ú. Smíchov, část Malá Strana, Košíře
Zpracoval: Atelier Urban Survival ing.arch. Pantelis Larcou
Kontakt: info@urbansurvival.cz
2. Motolské údolí – k.ú. Košíře, Motol