Od pondělí 9. října bude pro pěší uzavřena Lávka mezi Radlickou ulicí a nádražím Smíchov.

20/09/2023

Téměř stoletá ocelová konstrukce bude odstraněna kvůli výstavbě Smíchov City, k němuž bude přiléhat i moderní vlakový “Terminál Smíchov”.  Jeho součástí bude o 160 metrů jižněji nová bezbariérová lávka v roce 2028. Podle aktuálních informací ze Správy železnic by se však termín mohl uspíšit a to na přelom roku 2026/2027, o to usiluje i MČ Praha 5, která si uvědomuje problémy, které souvisí s uzavřením lávky nejen pro usedlíky Radlic a ostatních obyvatel Prahy. Po nové lávce bude možné přejít ze smíchovského přednádraží na radlickou stranu k Dobříšské ulici. Lávka bude doplněna eskalátory a výtahy na jednotlivá nástupiště, nově zde vzniknou čekárny a komerční prostory.

Až do dostavby nové lávky nebude k dispozici žádné náhradní pěší propojení mezi Smíchovem a Radlicemi. A to kvůli umístění jeřábů při výstavbě nové čtvrti „Smíchov City“, která bude s terminálem bezprostředně sousedit. Investorem výstavby „Terminálu Smíchov“ je Magistrát hl. města Prahy.

Část historické lávky poputuje zřejmě do Železničního depozitáře NTM v Chomutově. „Chybějící lávka nepochybně sníží komfort pro pěší, kteří se zde pohybují. Bude to vyžadovat trpělivost, ale dostatečná kapacita tramvajové a autobusové dopravy ze zastávek Smíchovské nádraží a Křížová zajistí, že nedojde k výraznému snížení pohodlí cestujících,“ předpokládá místostarosta Prahy 5 pro dopravu Milan Kryl (Piráti).