O nadcházejícím víkendu hostí Císařská louka špičkový beachvolejbal

12/08/2013

Pod záštitou starosty Miroslava Zeleného (UNP) a radního pro sport, kulturu a školství Michala Šestáka (UNP) se o nadcházejícím víkendu 16. – 18. srpna 2013 představí na Císařské louce české špičkové beachvolejbalové páry, které v rámci turnaje nejvyšší kategorie, tzv. Super Cupu, poměří síly se zahraniční konkurencí. Významný sportovní podnik podpořila MČ Praha 5, vstup pro diváky je zdarma!

Poslední turnaj této úrovně proběhl v Čechách před třemi lety. Letos se Českému volejbalovému svazu podařilo ve spolupráci se Sport Bohemií a novým generálním partnerem Super Cupu Staropramenem Cool zorganizovat hned dva mítinky,“ říká starosta Miroslav Zelený (UNP), který nad turnajem převzal záštitu, a současně zve čtenáře k jeho návštěvě. První se odehrál v Doksech u Máchova jezera, kde triumfovaly zahraniční páry Cicolari Greta-Menegatti Marta (It.) a Witczak Dominik-Matusiak Rafal (Pol.), druhý uvidí Pražané na Císařské louce a v Ládví.

Přijedou účastníci olympiády

Snahou pořadatelů je představit divákům nejlepší ženské a mužské dvojice České republiky, včetně účastníků olympijských her – Kristýny Kolocové a Markéty Slukové a Petra Beneše s Přemyslem Kubalou – a jako vždy se snaží přivézt i co nejlepší zahraniční dvojice. Pro letošní rok to vzhledem ke změnám v hracích řádech a pravidlech FIVB a CEV není vůbec jednoduché. Přímo v hlavní soutěži by se tak měly ukázat vždy dvě zahraniční dvojice (jak u mužů, tak u žen) a v kvalifikaci další páry. “Rád bych pozval všechny občany i návštěvníky Prahy 5 k návštěvě tohoto sportovního svátku. Pokud se ale dostavit nemůžete, o finále nepřijdete. Závěrečné zápasy obou kategorií odvysílá z Císařské louky Česká televize v přímém přenosu na kanále ČT sport,” pozval veřejnost starosta Prahy 5 Miroslav Zelený (UNP). Celou akci uzavře večerní koncert skupiny Toxique. Pro žíznivé návštěvníky bude k dispozici osvěžení v podobě Staropramenu Cool. „Beachvolejbal je sport, který k létu a zábavě neodmyslitelně patří, proto je nám velice blízký. Rozhodli jsme se to stvrdit podporou a generálním partnerstvím Super Cupu, největšího beachvolejbalového svátku,“ uvedla manažerka značky Eva Prajsová.

Hraje se o 100 000 korun

Systém turnaje je dvoudenní, s kvalifikací den před turnajem. V hlavní soutěži se představí 16 dvojic, jsou připraveny dvě divoké karty pro zahraniční páry a jedna pro zajímavou českou dvojici. Dále uvidíme 9 nejlepších dvojic aktuálního českého žebříčku a zbylé páry doplní 4 postupující z kvalifikace, která je připravena pro 16 dvojic a hraje se KO systémem (na jednu porážku). Zápasy se odehrají na centrálním kurtu na Císařské louce a na vedlejších kurtech beachareálu Ládví. První zápasy hlavních soutěží (jak mužů, tak žen) budou probíhat od 9 hodin.

Na turnaje Super Cupu jsou určeny prize money ve výši 100 000 Kč na kategorii. Tuto částku si rozdělí všech 16 dvojic z hlavní soutěže. Jde také o body do žebříčku ABV ČVS, které i v tomto případě (100 bodů pro vítěze), vyjma Mistrovství ČR, jsou jasně nejvyšší.

Z písečných kurtů v Doksech se beachvolejbalisté a beachvolejbalistky přesunou na Císařskou louku.

Foto: Sport Bohemia