Novým starostou Prahy 5 se stal Radek Klíma

18/11/2010

Zastupitelstvo městské části Praha 5 na svém ustanovujícím zasedání dne 18. 11.2010 zvolilo starostu Městské části Praha 5 MUDr. Radka Klímu (TOP09). Rada Městské části Praha 5 bude devítičlenná. Prvním zástupcem starosty byl zvolen Pavel Kroha (TOP09) a dalšími třemi zástupci starosty Patrik Havlíček, (TOP09), Petr Lachnit (ČSSD) a Jiří Vejmelka (VV).

Dále byli zvoleni radní Miroslav Zelený (TOP 09), Marek Kukrle (VV), Angel Marinov a Jaroslav Nedvěd (oba ČSSD).

„Voliči a občané Prahy 5 vyjádřili svou touhu po změně ve vedení radnice a v hospodaření městské části. Osobně kladu důraz zejména na otevřenost a transparentnost radnice. V nebližších dnech nás čeká mnoho práce, budeme přebírat agendu, čeká nás příprava vyrovnaného rozpočtu na příští rok. Koalice chce také udělat audit uzavřených smluv a personální audit na radnici,“ vyjádřil se nově zvolený starosta Radek Klíma.

Uskutečnila se také volba předsedů výborů ZMČ:

• Uvolněný předseda Kontrolního výboru – Lukáš Herold (ODS)
  • Uvolněný předseda Hospodářského výboru – Marie Kolovratová (TOP09)
  • Uvolněný předseda Výboru životního prostředí – Ondřej Velek (SZ)
  • Uvolněný předseda Sociálního a zdravotního výboru – Vlasta Váchová (ČSSD)
  • Neuvolněný předseda Finančního výboru – Jiří Vitha (TOP09)