Nový zájemce o mobilní kancelář na Andělu

06/09/2011

Rada městské části Praha 5 na svém 33. zasedání konaném dne 6. září 2011 schválila výběr Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR za účelem podnájmu mobilní kanceláře v současnosti umístěné na pěší zóně Anděl.

S vítězem výběrového řízení Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra ČR nyní zástupci Úřadu městské části Praha 5 zahájí jednání o podmínkách uzavření podnájemní smlouvy. Ta dle zadávací dokumentace výběrového řízení potrvá do konce roku 2015.

Cena podnájmu nabídnutá vítězem tendru pokryje současné náklady na nájem mobilní kanceláře, ke kterým zavázalo městskou část minulé vedení radnice v čele s Milanem Jančíkem.

Právě zástupci minulého vedení v loňském roce před svým odchodem z radnice prodloužili nájemní smlouvu na mobilní kancelář na dalších 5 let. Vzhledem k tomu, že tuto smlouvu prakticky nelze vypovědět, platí dosud MČ Praha 5 pronajímateli měsíční nájem ve výši 83 220 Kč s DPH, ačkoliv je objekt už od letošního února nevyužívaný. Mezi občany totiž o služby detašovaného pracoviště úřadu nebyl zájem.

„Stejné služby jsou občanům poskytovány zhruba o 300 metrů dál v budově radnice. Provoz mobilní kanceláře byl proto nerentabilní a zájem z řad občanů minimální“ zhodnotil neúspěšný projekt minulého vedení radnice současný starosta MUDr. Radek Klíma.

Kdy dojde k přestěhování buňky z často využívané pěší zóny Anděl (na které se provozují například úspěšné farmářské trhy, nebo kde se v září koná Týden nevládních neziskových organizací), a na které místo bude bývalá kancelář umístěna, bude výsledkem právě nadcházejících jednání s vítězem tendru. Vedení radnice, v podobě troj-koalice TOP 09, ČSSD a Věcí veřejných, bude dále prosazovat, aby náklady na přestěhování mobilní kanceláře uhradil nový nájemce, nikoliv občané a daňoví poplatníci.