Nový koncept školství v MČ Praha 5 v ohrožení

07/02/2013

Ústavní soud dne 15. ledna 2013 odložil vykonavatelnost rozsudků Obvodního, Městského a Nejvyššího soudu. Odvolání Tanečního Centra Praha k Ústavnímu soudu brzdí možnost přestěhování ZŠ Waldorfská do nových prostor Pod Žvahovem.

Cílem stěhování této školy bylo zajistit odpovídající prostory, protože již více než deset let využívá provizorní místa v Jinonicích.

„Odložení vykonavatelnosti také znemožňuje spustit koncept nového školství v MČ Praha 5, na který máme vyčleněno v rozpočtu MČ cca 20 milionů Kč“, řekl Michal Šesták, radní kultury, školství a sportu.

Tyto peníze měly být použity nejen na rekonstrukci školních budov Pod Žvahovem, které jsou v tuto chvíli v nevyhovujícím stavu, ale zároveň na vybudování nové MŠ pro jinonické děti ve stávající ZŠ Waldorfská. Celý koncept školství v MČ Praha 5 počítá s kapacitou umístění cca 500 dětí. V Budovách Pod Žvahovem má totiž vzniknout vzdělávací areál, zahrnující MŠ, ZŠ a další navazující vzdělávací instituce.

„Vedení radnice dlouhodobě vnímá potřebu obyvatel Hlubočep zajistit tamním dětem vzdělání v místě jejich bydliště. Bohužel lednové usnesení Ústavního soudu nám opět svázalo ruce. V tuto chvíli nám nezbývá nic jiného než čekat,“ dodal Michal Šesták.

Podle dosud platných rozhodnutí soudů, využívá TPC prostory neoprávněně, společnost i přesto podala proti všem rozsudkům stížnost k Ústavnímu soudu.