Nové informační centrum na Praze 5 pomůže přilákat více turistů

23/09/2010

Městská část Praha 5 dnes zahájila provoz nového informačního centra na podporu služeb cestovního ruchu. Toto centrum bude sídlit ve společných prostorách s Infocentrem Praha 5 ve Štefánikově ulici 30. Na projekt získala městská část necelých sedm milionů korun z fondů Evropské unie.

„Díky podpoře Evropské unie se nám podařilo zrekonstruovat a vybavit prostory stávajícího informačního centra pro obyvatele a návštěvníky městské části Praha 5. Podpora kulturního života na Praze 5, poskytování informací o všech kulturních a společenských akcích a nově také pomoc podnikatelům v cestovním ruchu, to jsou hlavní služby, které toto rozšířené středisko bude poskytovat,“ vysvětluje místostarosta Lukáš Herold.

„Plánujeme pořádat vzdělávací semináře a podnikatelé budou o možnostech zdrojů z Evropské unie pravidelně informováni prostřednictvím internetového portálu infocentra,“vysvětluje místostarosta Michal Šesták. „Budeme také pravidelně informovat zahraniční partnerská města o kulturních akcích a možnostech ubytování. To nám pomůže přilákat na městskou část více zahraničních turistů z Maďarska, Německa nebo Francie,“ dodává Michal Šesták.

Mezi zahraniční partnerská města Prahy 5 patří Budapešť, bratislavská Petržalka, Berlin Neukölln, řecká Kallithea, francouzský Saugues a nově také město Trogir v Chorvatsku. Kromě toho bude centrum zprostředkovávat spolupráci s dalšími subjekty podnikajícími v cestovním ruchu a poskytovat poradenský servis začínajícím podnikatelům. V rámci rovných pracovních příležitostí bude centrum zaměstnávat i handicapovaného pracovníka. Při rekonstrukci prostor se samozřejmě počítalo s bezbariérovým přístupem.

Projekt získal podporu v hodnotě téměř sedm milionů korun z Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost. Městská část se rozhodla financovat centrum částečně i z vlastních zdrojů, konečná částka se tak vyšplhá na devět milionů korun. Výstavba centra byla zahájena v listopadu minulého roku.