Nová autobusová linka č. 558 pro školáky mířící na Barrandov

18/08/2011

Rada městské části Praha 5 schválila na svém zasedání dne 16. srpna 2011 zavedení školní autobusové linky č. 558. Ta zajistí přímé spojení Žvahova a Hlubočep v ranních hodinách se základními školami na Barrandově. Dohoda vznikla na základě jednání mezi městskou částí a organizací ROPID, která je organizátorem Pražské integrované dopravy.

Linka bude v provozu pouze ve dnech školního vyučování a bude jezdit jen směrem na Barrandov. V 7:18 vyjede stávající linka č. 128 ze stanice Hlubočepy po své okružní trase na Žvahov, kde se změní na linku č. 558, sjede zpět do stanice Hlubočepy a bude pokračovat až na Chaplinovo náměstí na Barrandově. Poté se autobus vrátí zpět, kde bude opět fungovat jako linka č. 128.

„Městská část Praha 5 bude dále jednat s organizací ROPID o dalších variantách, jak pro školáky i obyvatele Hlubočep zlepšit spojení na Barrandov a do centra. Jako nejvhodnější považujeme prodloužení trasy autobusové linky č. 104, alespoň ve špičkách, až na Barrandov. Toto řešení je však organizačně a  cenově náročnější. Vyžádá si proto delší čas na projednání“ doplnil zástupce starosty Ing. Jiří Vejmelka.

Školní linka začne fungovat již od 1. září 2011.