Notebooky od radnice pomohly zvýšit počet videohodin v distanční výuce

28/04/2020

Na aktuální situaci, kdy školy nebyly schopny vést plnohodnotnou distanční výuku, reagovala Městská část Praha 5 nákupem notebooků a tabletů pro učitele. Práce pedagogů se díky nim zjednodušila i zkvalitnila a navýšil se podíl videovýuky.

O svých zkušenostech s online výukou i daru od radnice hovoří v reportáži PRAHA TV ředitelky Základní školy a mateřské školy Praha 5 – Smíchov, U Santošky 1/1007 a ZŠ a MŠ Praha 5 – Smíchov, Grafická 13.

„Všichni jsme notebooky od Městské části přivítali, protože je to přesně to, co teď potřebujeme. Už jsme je předali učitelům. Množství videohodin rapidně stouplo, děti a učitelé jsou spokojeni. Zvládneme to tak i do konce roku, pokud bude třeba,“ přiblížila aktuální situaci ve své škole Martina Říhová, ředitelka ZŠ a MŠ U Santošky.

Pro rodiny, které nemají technické vybavení k dispozici, pak mají školy připraveny pracovní listy, na kterým je zkombinováno i několik předmětů. Ředitelka ZŠ a MŠ Grafická Radmila Jedličková například představila úkol Smysly Země, který společně sestavili učitelé 2. st.

O online výuku na obou školách je velký zájem především na 1. st., na 2. st. se pak výuky účastní méně žáků, někde polovina, jinde 70 % třídy.

Více v přiloženém videu: https://www.facebook.com/mcpraha5/videos/224754935452714/