Neziskové organizace se představí již po sedmé na Andělu

02/09/2013

Pěší zóna Anděl přivítá 9. září od 10 do 18 hod. již sedmý ročník Dne neziskových organizací (DNO), na kterém se široké veřejnosti představí neziskové organizace aktivní ve vzdělávání, dobrovolnictví, oblasti lidských práv, environmentální problematice a v oblasti životního prostředí.

Cílem akce je zvýšit osvětu o fungování neziskových organizací v Praze 5, informovat o nabídce sociálních služeb a záchranné síti.

„Den neziskových organizací má dlouhodobý přínos pro Prahu 5 a její obyvatele, kdy poskytuje ucelený přehled organizací fungujících pro občany městské části Praha 5,“ říká starosta Miroslav Zelený (UNP) a dodává: „Neziskové organizace představují klíčový prvek silné občanské společnosti. Touto akcí Praha 5 podporuje neziskový sektor působící v naší městské části formou osvětové venkovní prezentace.“

DNO bude pro občany i pro neziskové organizace zdarma. Zástupce každé neziskové organizace bude mít prostor představit svou činnost a možnost nabízet prodej výrobků s podmínkou, že výtěžek bude použit na charitativní účely.

V letošním roce proběhne akce DNO pod záštitou starosty MČ Praha 5 Miroslava Zeleného (UNP) a Petra Lachnita (ČSSD), 1. zástupce starosty. Záštitu dále převezmou zastupitelky Vlasta Váchová (ČSSD), místopředsedkyně sociální a zdravotní komise nad tematickou částí Sociální oblast a zdraví, výchova a vzdělávání, Marie Hakenová-Ulrichová (bez polit. přísluš.), předsedkyně etnické komise nad tematickou částí Humanitární pomoc, lidská práva, národnostní menšiny a životní prostředí a Diana Bubníková (UNP), předsedkyně sociální a zdravotní komise nad tematickou částí Dobrovolnictví, Sociální oblast a zdraví.