Netradiční sousedská dílna DOK16 se na náplavce otevřela veřejnosti

„Knihovnu, která není knihovnou, ale prostorem pro práci se dřevem, kůží a papírem“ najdete od června v kobce č. 16 na smíchovské náplavce v Praze 5, na Hořejším nábřeží. Městská knihovna v Praze totiž 13. 6. 2020 otevřela sousedskou dílnu DOK16, která je určena všem začínajícím i pokročilým kutilům a která nabízí prostor včetně nástrojového vybavení pro drobné rukodělné práce se dřevem, papírem nebo kůží. Slavnostního zahájení dílenského provozu se za MČ Praha 5 zúčastnil místostarosta Lukáš Herold, v jehož gesci je kultura. Prostor DOK16 má  sloužit i jako místo pro workshopy a kulturní program.

Sousedské dílny jsou místa určená všem, kterým chybí vlastní nářadí, nemají doma dost místa nebo jenom chtějí sdílet s ostatními radost z tvoření. Dílna městské knihovny půjčuje nářadí, prostor i dobrou radu každému, kdo má platný čtenářský průkaz. „DOK16 umožní zájemcům vyzkoušet si různé nástroje, něco nového si vyrobit či staré opravit, a to vše s důrazem na kreativitu a udržitelnost. Pracovat budeme zejména se dřevem, ale i papírem, kůží a vyřazenými knihami. Jsme tu pro každého, kdo chce prožít radost z práce vlastních rukou,“ říká vedoucí DOKu 16 Michal Jokeš.

Otevírací doba DOK16:

Běžná otevírací doba
Pondělí zavřeno
Úterý 16:00 – 20:00
Středa 16:00 – 20:00
Čtvrtek 10:00 – 18:00
Pátek 16:00 – 20:00
Sobota 13:00 – 17:00
Neděle zavřeno

 

Více informací o pobočce je na webových stránkách ZDE.

Interiér DOK16

Slavnostní přestřižení pásky. Zleva: Tomáš Řehák (ředitel Městské knihovny v Praze), místostarosta Prahy 5 Lukáš Herold, Hana Třeštíková (radní hl. m. Prahy pro oblast kultury, památkové péče, výstavnictví a cestovního ruchu), Jiří Sulženko (ředitel odboru kultury a cestovního ruchu)

Přílohy ke stažení