Nadace Prahy 5 spustila nové webové stránky

04/07/2013

V roce 2011 byl zastupitelstvem Prahy 5 založen nadační fond Pragae quinta regione (PQR), který si vytkl za cíl zlepšit sociální, kulturní, sportovní či společenský život obyvatel naší městské části. Na začátku července se nadace dočkala nových webových stránek, které na adrese nadacepraha5.cz přináší aktuální informace o podporovaných projektech i žádosti k přihlášení se o grantovou podporu.

Hlavním cílem nadace je podpora projektů, které mají velký přínos pro obyvatele Prahy 5 v oblasti kultury, sportu nebo sociální problematiky, ale zároveň jsou finančně náročné a městská část, jakožto samosprávná jednotka disponující omezeným rozpočtem, na jejich podporu nestačí.

„Prostředkem k získání financí v rámci podpory obecně prospěšných projektů realizovaných na území Prahy 5 je především oslovení podniků, podnikatelů a živnostníků s cílem spojit své síly. Právě v komunikaci s partnery vidíme jednu z hlavních činností nadace. Druhou stranou mince je oslovení potenciálních příjemců finanční podpory. Zde nám právě pomůže nový web, na kterém se dozvíte, jak o finanční podporu požádat a co musí projekt splňovat,“ řekl místopředseda nadačního fondu a zastupitel Prahy 5 Miloslav Mrštík (UNP).

Nová online prezentace ale není jedinou novinkou v nadaci Prahy 5. Změny se dotkly i správní rady, statutárního orgánu nadace. Od letošního jara je novou předsedkyní fondu Olga Menzelová, místopředsedy Simona Chytrová a Miloslav Mrštík a členy Jan Smetana a Karel Novotný. Hlavním záměrem je transparentní nakládání s finančními dary za dohledu Zastupitelstva MČ Praha 5.

„Chceme aktivity fondu zintenzivnit. Jeho činnost bohužel dosud nebyla příliš vidět a nepřinášela hmatatelné výsledky. Cílem je, aby již ve druhé polovině letošního roku došlo k výrazné podpoře prospěšných projektů na území naší městské části. Jedním z nich by mohla být například revitalizace Prokopského údolí,“ říká předsedkyně nadace Olga Menzelová, která v Praze 5 bydlí.

Nadační fond se především orientuje na ochranu životního prostředí, podporu sociálních a kulturních projektů, ochranu kulturních památek a tradic, podporu vědy, vzdělávání, tělovýchovy a sportu a na podporu rozvoje a budování infrastruktury a občanské vybavenosti MČ Praha 5.