Na území MČ Praha 5 proběhne jarní úklid

29/04/2009

Na základě akcí realizovaných v minulých letech se rozhodla radnice opět pro mimořádný a velmi potřebný jarní úklid chodníků a úpravu veřejné zeleně. Tato akce řeší úklid především v lokalitách, které nejsou zařazeny do pravidelného každodenního úklidu. Týká se to především lokalit sídliště Barrandov, Cibulka, Zlíchov, Hlubočepy, Motol a Klamovka. Centrum Smíchova, Košíř, pěší zóna Anděl a další vybrané lokality, jsou uklízeny průběžně po celý rok.

„Opět jsme rozhodli provést na území městské části generální úklid,“ řekl starosta Milan Jančík. „MČ Praha 5 je rozladěna přístupem některých občanů k nakládání s odpadky a tím, že nevyužívají síť veřejných odpadkových košů. Občanská odpovědnost za veřejné prostranství chybí,“ dodal starosta.

Rada MČ Praha 5 na úklid chodníků a kultivaci zeleně uvolnila celkem 3 150 000,- Kč.

„Jarní úklid proběhne koncem dubna a začátkem května a zapadá do celkové snahy radnice udržet na území naší městské části pořádek,“ uvedl místostarosta Petr Horák, který materiál radě MČ předložil.

Práce budou zahrnovat zametání chodníků, odstranění zbytků zimního posypu, vyhrabávání odpadu ze zeleně a pytlování, úklid spadaného listí, vyhrabávání odpadu ze strání při komunikacích, odklízení psích exkrementů a odvoz černých skládek. Současně s tímto úklidem provedou zahradníci v rámci údržby kompletní úklid parků.