Na území MČ Praha 5 proběhne jarní úklid

27/03/2008

Na základě akcí realizovaných v minulých letech se rozhodla radnice opět pro mimořádný a velmi potřebný jarní úklid. Tato akce řeší úklid především v lokalitách, které nejsou zařazeny do pravidelného každodenního úklidu. Týká se to lokalit sídliště Barrandov a Motol, Zlíchova, Hlubočep, Jinonic a části Košíř.

„Jarní úklid zapadá do celkové snahy radnice udržet na území naší městské části pořádek,“ uvedl místostarosta Petr Horák, který materiál radě MČ předložil.

„Opět jsme rozhodli provést na území městské části generální úklid,“ řekl starosta Milan Jančík. „ MČ Praha 5 je rozladěna přístupem některých občanů k nakládání s odpadky a tím, že nevyužívají síť veřejných odpadkových košů. Občanská odpovědnost za veřejné prostranství chybí,“ dodal starosta.

Práce budou zahrnovat zametání chodníků, odstranění zbytků zimního posypu, vyhrabávání odpadu ze zeleně a pytlování, úklid spadaného listí, vyhrabávání odpadu ze strání při komunikacích, odklízení psích exkrementů a odvoz černých skládek. Současně s tímto úklidem provedou zahradníci v rámci údržby kompletní úklid parků.

Jarní úklid proběhne koncem března a začátkem dubna a rada MČ na tuto akci uvolnila prostředky ve výši téměř dva milióny korun.

Centrum Smíchova, Košíř, pěší zóna Anděl a další vybrané lokality, jsou uklízeny průběžně po celý rok.