Na Praze 5 zasedal krizový štáb

11/01/2010

Na MČ Praha 5 se konalo zasedání krizového štábu, které svolal starosta městské části Praha 5 Milan Jančík. Zasedání se zúčastnili zástupci policie, městské policie, hasičů, ředitelé správních a úklidových firem, působících na městské části Praha 5. Zasedání se také zúčastnila starostka MČ Praha – Slivenec Jana Plamínková.

„Rád bych poděkoval za sebe i za vedení radnice všem organizacím a občanům, kteří pochopili vážnost situace a sami se iniciativně chopili úklidu chodníků, a tím pomáhají v současné době ke zlepšení situace,“ řekl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík. “ Již o víkendu jsme začali řešit jednotlivé problematické úseky na naší městské části. Takovéto velké množství sněhu nelze zvládnout stoprocentně, v tuto chvíli jsme se zaměřili na místa s větší koncentrací obyvatel, okolí mateřských a základních škol, zdravotnických zařízení, přechodů pro chodce, zastávek MHD a úřadů,“ dodává.

„Od zítra budeme řešit také odvoz sněhu z vytipovaných lokalit. Již od víkendu koordinujeme činnost úklidových firem Na základě informací od občanů, záchranných složek i pracovníků úřadu jsme přijali potřebná opatření na řešení situace,“ vyjádřil se Petr Horák, zástupce starosty.

Starosta Milan Jančík také zúčastněné informoval o jednání krizového štábu hl. m. Prahy. Upozornil také na možnost pádu sněhu ze střech a tvoření rampouchů. Riziková místa je třeba nahlásit na bezplatnou magistrátní linku 800 100 991, případně na tísňovou linku 156 Městské policie hl. m. Prahy. Linka 800 100 991 je k dispozici nepřetržitě, lze na ni nahlásit i problémy s průjezdností komunikací a další podněty související s aktuální sněhovou situací.