Na Praze 5 se slavnostně otevřela bezbariérová přístavba školy

18/09/2008
Ve středu 17.9. 2008 se konalo slavnostní otevření přístavby Tyršovy základní školy a mateřské školy v Praze 5 – Jinonicích. Díky podpoře MČ Praha 5 se nová část budovy školy stala jednou z prvních plně bezbariérových v Praze. Nová budova je také ekologická, s nízkými nároky na spotřebu energií.
Slavnostní otevření proběhlo za účasti starosty MČ Praha 5 JUDr. Milana Jančíka MBA, místostarostky Mgr. Lucie Vávrové, senátora RNDr. Miroslava Škalouda a samozřejmě ředitele školy Mgr. Igora Krupky.
„Snažíme se s kolegy radními podporovat školy na MČ Praha 5 a četné kladné ohlasy nám dávají za pravdu, že je to krok správným směrem. Věřím, že se studentům v nové budově bude líbit,“ řekl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.
Rozsáhlá rekonstrukce a dostavba školy probíhala v několika etapách:
  •          červen 2007 – nová bezbariérová mateřská škola
  •          srpen 2007 – nová sociální zařízení, bezbariérový vstup a výtah v hlavní budově
  •          září 2008 – nový pavilon školní družiny a prvního stupně
„Tyršova základní škola má rodinnou atmosféru a je připravená uvítat žáky s pohybovým handicapem. Rodiče mohou zaparkovat přímo před vchodem u zdvihací plošiny a plně bezbariérový je nejen nový pavilon ale také historická budova,“ informovala místostarostka Lucie Vávrová.
Vedení školy v průběhu prázdnin navázalo spolupráci s přednosty tří dětských chirurgických klinik v Praze (FN Motol, FN Na Bulovce a FTN v Krči), se záměrem propagovat tuto výhodu školy mezi těmi, kterým je především určena. Představitelé školy se tak snaží napomoci zhodnocení rozsáhlých investic.
Na začátku září škola také zahájila přípravnou fázi projektu v programu Comenius, který bude využívat videokonferencí ve výuce. Partnerství v projektu zatím přislíbily školy v regionu Lahti (Finsko). Zároveň se ústav účastní programu Ekoškola, jehož cílem je získat v příštím roce certifikát, udělovaný Evropskou komisí. V příštím týdnu proběhne první zkušební přenos, zatím na území Prahy, který má prověřit možnosti naší školní počítačové sítě.