Na Praze 5 se setkali zástupci neziskového sektoru

10/06/2009

Na MČ Praha 5 se 20. 5. 2009 uskutečnilo velké setkání neziskových organizací. S představiteli městské části se sešli zástupci celkem osmnácti těchto organizací, které se starají o celé spektrum potřeb občanů Prahy 5. Jedním z bodů setkání byla také informace o výsledcích grantového řízení MČ Praha 5. Zástupci společností vyjádřili v průběhu setkání poděkování za podporu ze strany městské části.

„Jsem přesvědčen, že každé takové setkání má smysl. Snažíme se s těmito organizacemi dlouhodobě spolupracovat a podporovat je. Neziskové organizace, využívající grantů naší městské části, se zabývají širokou škálou služeb v sociální sféře – od vzdělávání seniorů, programů pro ohroženou mládež, pomoci vážně nemocným dětem až po provoz mateřských klubů a center,“ vyjádřil se starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Mezi tyto neziskové organizace patří Armáda spásy, Bílý kruh bezpečí, Nadace Adra, Hestia, Český výbor UNICEFu a další. Všechny se pak představí při velké akci „Týden pro neziskové organizace“, která by měla opět proběhnout koncem září na Pěší zóně Anděl.

„Na setkání zazněly zajímavé připomínky a návrhy. NNO nabízejí možnost zveřejnění realizovaných projektů na internetu, jejich průběh, závěrečné zprávy a vyúčtování grantů. Naše městská část Praha 5 bude ve spolupráci se zástupci neziskových organizací připravovat projekt, který poskytne všem účastníkům grantového řízení lepší přehled a flexibilnější vyřizování jednotlivých projektů,“ řekla k setkání radní Jitka Matoušková.

Vzájemná shoda panovala v tom, že na MČ Praha 5 působí velmi málo terénních pracovníků a že bude nutné tuto oblast výrazně posílit, včetně možnosti hrazení mzdových nákladů z grantů. Vedla se také debata nad portálem neziskových organizací – www.neziskovky5.cz. Pro NNO je velmi důležité, aby zájemcům byly snadno dostupné informace o jednotlivých sdruženích, o jejich práci a nabídkách služeb.