Na Praze 5 proběhne výstava “ROSTEME S KNIHOU aneb NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHY A ILUSTRACE SVĚTA”

28/05/2008
Městská část Praha 5 Vás co nejsrdečněji zve na výstavu „ROSTEME S KNIHOU aneb NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHY A ILUSTRACE SVĚTA“ do Galerie Portheimka, Štefánikova 12, Praha 5. Na výstavě se představí knihy a ilustrace pro děti a mládež, jež získaly v roce 2006 mezinárodní ocenění.
Výstava začíná 3.6.2008 a trvá do 29.6.2008. Návštěvní dny Galerie Portheimka jsou úterý až neděle od 10:00 do 18:00.
Výstava se uskuteční v rámci kampaně na podporu četby knih „Rosteme s knihou“, pod záštitou Svazu českých knihkupců a nakladatelů a za finanční podpory městské části Praha 5.
Ve spolupráci s německou nadací Stiftung Buchkunst (Nadace knižního umění) z Frankfurtu nad Mohanem, která každoročně vyhlašuje a oceňuje nejzdařilejší knihy světa, je připraveno na 80 titulů z 26 zemí. Dále ve spolupráci s Bienále ilustrácií Bratislava budou vystaveny vítězné ilustrace, vybrané v rámci mezinárodní soutěže BIB. České exponáty poskytuje Ministerstvo kultury ČR.
Během výstavy je připraven i doprovodný literární program pro žáky a studenty (autorská čtení, literární a ilustrátorské dílny, scénická čtení), který nejen pobaví, ale i poučí. Školy se mohou hlásit na e-mailu: programy@svetknihy.cz.
Více informací lze nalézt na www.svetknihy.cz awww.rostemesknihou.cz.