Na Praze 5 proběhne promoce slepeckých psů

18/09/2008
Za podpory MČ Praha 5 se v režii organizace HELPPES koná v sobotu 20.9.2008 od 10:00 –do 19:00 na promoci psích studentů letošního ročníku – Super den 2008. Účastníci se budou moci seznámit s prací vodících psů v areálu HELPPES – Centrum výcviku psů pro postižené,  v Motole na rohu Plzeňské a Zahradníčkovy ulice.
Oceňuji práci takových sdružení jako je právě HELPPES. Jejich posláním je integrace osob se zdravotním postižením do společnosti a kolektivu, jejich návrat do aktivního života nebo zařazení do vzdělávacího či pracovního procesu. Z pomocí speciálně vycvičených psů získávají větší nezávislost, sebevědomí, svobodu a bezpečí. Je důležité je podporovat a jsem opravdu ráda, že sídlí na naší městské části,“ informovala Lucie Vávrová, místostarostka MČ Praha 5, která převzala patronát nad jedním z asistenčních psů.
Akci zahájí v 10:00 místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí RNDr. Petr Nečas. V 11:30 proběhne slavnostní předávání psů. V letošním roce již svou účast a převzetí patronátu přislíbili čestní členové, paní Dagmar Havlová,  Marta Kubišová, Pavel Vrba, Honza Potměšil, skupina NightWork ad., dále Anna K., Diana Kobzanová, Karel Roden, Jiří Mádl, Jiří Krytinář, skupina Temperamento, ministr MPSV, RNDr. Petr Nečas, primátor hl.m. Prahy Pavel Bém a místostarostka MČ Praha 5 Mgr. Lucie Vávrová. Bude zde možnost si zakoupit výrobky z dílen našich klientů, děti si zde mohou nakreslit obrázky s tématem pejsků pod odborným vedením arteterapeutky, budou vyhlášeni vítězové celoroční soutěže o nejlepší obrázek a povídku, vystoupí zrakově postižení zpěváci, psí studenti předvedou, co vše se během výcviku musí naučit a mnoho dalšího.
HELPPES je první a jediná nezisková organizace svého druhu v ČR, která pomáhá osobám se zdravotním postižením na cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti, pomocí speciálně vycvičených psů a poskytuje zcela komplexní soubor souvisejících služeb – od zaškolení žadatele o speciálně vycvičeného psa, přes proškolení klienta až po následný servis po celou dobu aktivní služby psa. Helppes splňuje všechny, Zákonem o sociálních službách dané podmínky a je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb, tudíž poskytuje tyto služby pomocí profesionálního týmu pracovníků a odborníků nejen na výcvik psů, ale i pracovníků s odborným zaměřením na práci s osobami se zdravotním postižením. HELPPES při realizaci projektů dlouhodobě spolupracuje s MČ Praha 5. Více informací naleznete na www.helppes.cz.