Na Praze 5 proběhne Mezinárodní koncert akustických kytar

21/05/2008
Mezinárodní koncert akustických kytar je název zcela ojedinělého hudebního svátku, který pořádá MČ Praha 5 pod záštitou starosty Milana Jančíka a radního pro kulturu Michala Tučka ve spolupráci se Stanislavem Barkem, ředitelem a dramaturgem festivalu Kytara napříč žánry.
Koncert se uskuteční dne 25. května 2008 od 19:00 ve Studiu Švandova divadla. Celým večerem bude provázet Lenka Filipová.
“Věřím, že se nám i tentokrát podařilo připravit hudební lahůdku a úspěšně navázat na předchozí ročník tohoto festivalu,” řekl radní Michal Tuček, do jehož kompetence kultura na MČ Praha 5 spadá.
Mezinárodní koncert akustických kytar představí vzorek nejvyšší kytarové elity ze všech koutů světa. V průběhu večera zde vystoupí: Claus Boesser Ferrari – Německo, Andreas Georgiou – Řecko, Sándor Szabó – Maďarsko, Konarak Reddy – Indie, Shahab Tolouie – Írán, Stanislav Barek a Norbi Kovacz – oba Česká republika.
Všichni účikující hrají na akustickou kytaru a jsou většinou i autory hudby, která je ovlivněna pestrou

mozaikou stylů od blues, rocku až po mnohé odnože etnické hudby (indické, perské, řecké atd.). Famózní kytarová elita má za sebou vyprodané koncerty po celém světě od Japonska přes Evropu až po USA.

Mezi čaroději sladkého dřeva se představí i Konarak Reddy, který je považován za nejlepšího a nejnetradičnějšího indického kytaristu. Je znám pro svou obratnost ve finger-style a pro zařazování hindustánského a karnatického stylu improvizace. Virtuos studoval jazzovou kompozici a přednes na Berklee College of Music v Bostnu a promoval s čestným titulem z kytarové hry na Musician’s Institute, Hollywood. Má dva stupně z klasické hudební teorie z Royal School of Music and Trinity College of Music, London. V současné době hraje s dalším výjimečným muzikantem Dr. L. Subrama­naiamem a byl znovu pozván na turné po Německu s International Guitar Nights, kde vystupují vždy čtyři mezinárodně uznávaní kytaristé.
Více informací a rezervace vstupenek na internetové adrese www.svandovodivadlo.cz.