Na Prahu 5 se po roce vrátilo kluziště

V sobotu 14. prosince 2019 proběhlo slavnostní otevření kluziště na Praze 5 za podpory starostky Renáty Zajíčkové (ODS) a radního pro sport Davida Duška (STAN). Pro děti byly připraveny různé soutěže a také malování na obličej. V rámci zahájení proběhla na ledové ploše zábavná show s vystoupením Krasobruslařského klubu Stadion Praha. Všichni přítomni se mohli zdarma občerstvit v pojízdném stánku. Celý program byl doplněn hudebním vystoupením DJ Doktora Bubna. Akce se zúčastnil i radní Petr Lachnit (ANO), který neváhal otestovat lední plochu.
“Plánujeme i rozšířit kluziště. Velmi vhodnou lokalitou je Barrandov a chystáme možná nějaká další překvapení, protože si uvědomujeme, že je toto kluziště malé, opravdu spíše pro menší děti a my bychom rádi uspokojili i ty větší, starší, dospělé obyvatele Prahy 5”, uvedla paní starostka Renáta Zajíčková (ODS). “Připravujeme programy pro školy, které budou mít dopoledne a poté nějakou část odpoledne vyhrazenou pro sebe. Budeme se snažit dostat co nejvíce škol a školáků na led”, dodal radní David Dušek (STAN).
Kluziště se nachází na části parkoviště za kostelem sv. Václava a bude otevřeno od 14. prosince 2019 do 1. března 2020 od 10 do 21 hodin. Bruslení je po celou dobu provozu zdarma. U kluziště je stejně jako předchozích letech k dispozici půjčovna bruslí za poplatek: 100,- dospělí a 50,- děti.