136 dětí a 128 rodičů z 81 rodin z Prahy 5 podpořili Dobří andělé. Staňte se jedním z nich

Když rodinu zasáhne vážné onemocnění – ať už rodiče nebo dítěte – dopadne jeho tíha na každého z jejích členů. Dobří andělé dlouhodobě podporují rodiny s dětmi, ve kterých se objevila rakovina nebo jiné vážné onemocnění. Pravidelnými finančními příspěvky jim pomáhají překlenout těžké životní období. Mezi námi žije 136 dětí a 128 rodičů z 81 rodin z Prahy 5, kteří se zapojili do projektu Dobří andělé. 

„Kromě výdajů spojených s léčbou či rehabilitací pacienta se rodiny snaží z příspěvků zmírnit dopad vážného onemocnění také na sourozence,“ vysvětluje Šárka Procházková, ředitelka nadace Dobrý anděl, jejímž prostřednictvím dárci – Dobří andělé – podporují tisíce rodin po celé České republice. „I když peníze nikdy nevynahradí čas rodiče věnovaný dítěti, nemusí se například vzdát oblíbeného kroužku nebo mohou vyrazit s kamarády v létě na tábor či školní výlet,“ dodává.

 Za necelých 8 let fungování nadace podpořili Dobří andělé z Prahy 5 desítky dětí. Počet nových žádostí o pomoc ale stále roste. „Kromě rodin, v nichž se rodič nebo dítě potýká s onkologickým onemocněním, podporujeme každý měsíc také rodiny s dětmi s nejrůznějšími vážnými onemocněními či kombinovanými postiženími. Pomoc je v těchto případech dlouhodobá, často v řádu let,“ doplňuje Šárka Procházková.

A jak se můžete zapojit právě Vy?

Každý dárce, který by chtěl rodiny podpořit, si může zvolit výši částky i frekvenci zasílání pomoci. Navíc má možnost si přečíst příběh konkrétní rodiny, které pomohl.

Na internetových stránkách nadace se stačí zaregistrovat a bude Vám přiděleno tzv. Andělské číslo, které následně slouží jako variabilní číslo pro pravidelnou platbu. Ve svém Andělském účtu pak každý dárce vidí informace o rodině, které pomoc směřovala.

Pro tyto rodiny, které se ocitly v těžkých životních situacích, je nesmírně důležitá pomoc Dobrých andělů. Andělská pomoc jim pomáhá nejenom finančně, ale zejména i psychicky – mají pocit, že na to nejsou sami a mohou se tak věnovat více tomu, co je v skutečně důležité.