Na děti v osmi mateřských školách čekají nová hřiště

26/08/2013

Zvyšování kapacit mateřských škol v Městské části Praha 5 s sebou přineslo i nutnost upravit ve školních areálech dětská hřiště a nejbližší okolí tak, aby děti měly co nejpestřejší a současně i bezpečnou zábavu.

V letošním roce byly díky investicím Prahy 5 zmodernizovány čtyři školní zahrady a na stejném počtu dalších se nyní pracuje. Děti navštěvující tyto mateřské školky získají nová a hlavně bezpečna hřiště, a to s ohledem na potřeby dané věkové kategorie,“ sdělil zástupce starosty Jaroslav Nedvěd (UNP) a doplňuje: „Pro letošní rok ještě připravujeme revitalizaci vybraných dětských hřišť v okrajových částech naši městské části.“

V mateřské škole Pod Lipkami byl odstraněn altánek, lavička, kolotoč včetně pryžového podkladu a šplhadlo. Na místo toho byla dodána herní sestava pro děti ve věku 3 – 6 let, která je ideální pro maximální možný rozvoj pohybových aktivit dětí (šplhání, lezecké stěny, síťové prvky, atd. Vzniklo nové pískoviště, byly dodány nové kolotoče, pružinové houpačky a další drobné herní prvky. Pro zkvalitnění zázemí byl vybudován i domeček.

V mateřské škole Naskové byly odstraněny původní betonové pískoviště a pryžové dlaždice. Byly dodány nové herní sestavy pro děti ve věkové kategorii 3 – 6 let, skluzavka pro maximální rozvoj pohybových aktivit dětí (šplhání, lezecká stěna, síťové prvky atd.) a menší herní prvky, jako jsou pružinová houpadla, točidlo, domeček apod.

V mateřské škole Nepomucká je nově k dispozici sestava pro děti věkové kategorie 3 – 6 let, a to skluzavka pro maximální možný rozvoj pohybových aktivit dětí (šplhání, lezecká stěna, síťové prvky atd.). Byly instalovány další herní prvky jako pružinová houpadla, točidlo apod. a vytvořena sportovní plocha z lité pryže. Dále zde byl postaven domeček, který z jedné poloviny slouží k uskladnění hraček a z druhé poloviny slouží jako přístřeší pro posezení dětí.

V mateřské škole Tréglova se odstranila vysloužilá herní sestava včetně pískové dopadové plochy, dvou kladin „jezevčík“ a stojan na kroužky tzv. „čertík“. Z prostředků městské části Praha 5 se zakoupila i instalovala nová herní sestava pro děti ve věkové kategorii 3 – 6 let, a to multifunkční skluzavka pro variabilní pohybové aktivity dětí (šplhání, lezecká stěna, síťové prvky atd.). Děti nově mohou využívat houpačku typu „hnízdo“, domeček na hraní skýtající stín, a pružinové houpačky v prostoru u pískoviště.