Na Andělu se už potřinácté prezentovaly neziskové organizace

Ve čtvrtek 12. září 2019 se na pěší zóně Anděl představil již 13. ročník Dne neziskových organizací, do kterého se zapojila více než šedesátka neziskovek působících v sociální. Návštěvníci se tak mohli dozvědět více o sociální oblasti a zdraví, výchově a vzdělání, humanitární pomoci, lidských právech, národnostních menšinách nebo dobrovolnictví.

Jednou z nich byl i nadační fond Radost dětem, jehož cílem je zlepšit kvalitu života dětí s vážným onemocněním a dětí z dětských domovů. Nadační fond spoluzakládala dvojice slavných českých sportovců, hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová.

Na pódiu se postupně představily všechny zúčastněné organizace. Velký potlesk sklidila ukázka výcviku asistenčního psa obecně prospěšné společnosti Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené o.s.. O stánky neziskových organizací byl mezi návštěvníky veliký zájem a akce tím stejně jako každý rok umožnila dobrovolníkům aktivně oslovit nejen nové klienty, ale také se setkat se případnými zájemci o dobrovolnickou činnost.

Akce se konala pod záštitou místostarosty Petra Bervida (SNOP 5), a radních MČ Praha 5 Petr Lachnit (ANO), Zdeněk Doležal (ODS), Štěpán Rattay (Piráti). Všichni zástupci městské části Praha 5 se shodli, že povinností městské části je vytvořit pro působení sociálních služeb na bázi dobrovolnictví co nejlepší podmínky.

Více se dozvíte v reportáži níže.