Můj fotbal živě pomohl fotbalistům v Sieře Leone

23/04/2019

V neděli 21. dubna 2019 se uskutečnila další ze série přímých přenosů výkonnostního fotbalu s názvem Můj fotbal živě. Tentokrát se na svém domovském hřišti v areálu FC Zličín utkali Prague Raptors FC a FC Prosex v rámci pražské 3. A třídy s cílem (možná) vyhrát a (určitě) pomoci rozvojovým zemím prostřednictvím fotbalu. Domácí tým Prague Raptors totiž  spolupracuje s několika charitativními organizacemi.

Mezi ně patří i původem britská organizace Street Child, zaměřující se na pomoc v rozvojových zemích netradičním způsobem. V tomto případě sběrem starých dresů, které poslouží sportovcům na fotbalových hřištích v Sieře Leone.

Zápasu se za Prahu 5 zúčastnil i Karel Bauer, místostarosta pro sport (v roli diváka) a účastníkům turnaje osobně předal dárek od Smíchovského pivovaru (viz foto níže), který s ohledem na panující počasí téměř letního charakteru všem udělal velkou radost!

Fotbalová asociace darovala přes sto dresů různých druhů a různých velikostí, Raptoři vyzvali všechny příchozí fanoušky, aby se zapojili do této sbírky a přinesli nějaký starší dres pro dobrou věc.

Kdo jsou Raptoři? Tým složený výhradně ze zahraničních hráčů.

Kdo jsou FC Prosex? Tým složený z dobrých kamarádů, kteří hrají fotbal, jak již název týmu napovídá, převážně pro radost.

• A jak to vlastně dopadlo? “Cizinecká legie” Raptorů zvítězila 3 : 0 nad “partou kamarádů” týmu Prosex!

Více informací najdete zde.

Tyhle dresy poputují do Sierry Leone.

Početná fanouškovská základna.

Raptoři v modrém.

Zápas byl v přímém přenosu v ČT.

Fandí se slušně.

Tisková konference, vyhlášení výsledků a předání ocenění (nejen) od Staropramenu.

Místostarosta Karel Bauer osobně předal již zmíněné věcné ceny.

Můj fotbal živě má za sebou první utkání v roce 2019. Vzkaz z webu Můj fotbal:

Před námi je ještě celá řada utkání a jestli chceš, aby tvůj tým byl u toho, máš šanci. Není nic jednoduššího než popsat proč právě tvůj tým má být v přímém přenosu na České televizi a poslat svojí přihlášku skrz formulář na webu přihraj.cz.