Mobilní kancelář zaparkuje na Praze 5

07/09/2009

Starosta MČ Praha 5 Milan Jančík slavnostně otevřel a zahájil 7.9.2009 na pěší zóně Anděl provoz futuristické mobilní kanceláře MČ Praha 5 v rámci projektu „Otevřená radnice“. Jedná se snadno přepravitelnou úřadovnu s moderním designem a technickým vybavením, která bude v budoucnu usnadňovat občanům Prahy 5 komunikaci s úřadem městské části.

„Dnešní doba je uspěchaná a my s ní musíme držet krok, naše radnice je k občanům otevřená,“ říká starosta Milan Jančík. „Moderní znamená flexibilní a tímto směrem se vydává i náš úřad. Věřím, že občané tento krok ocení,“ dodává.

V mobilní kanceláři se budou moci občané městské části potkávat se svým starostou, radními a zastupiteli. Mobilní kancelář bude také sloužit úřadovna umožňující zařídit si potřebné záležitosti bez zbytečného čekání – například při cestě ze zaměstnání a zároveň jako informační centrum MČ Praha 5.

Kancelář představuje moderní buňka o ploše 33 metrů čtverečních, s jednacím sálkem a propojeným informačním a oddechovým prostorem. Celý objekt bude možné rychle a bez problémů převézt na místo potřeby. Jako první lokalita byl vybrán dopravní uzel Anděl, kudy projedou každý den desetitisíce pražanů.