Mladí hudebníci mají pojedenácté příležitost soutěžit o cenu Talent Prahy 5. Novinkou je kategorie “Pěvecké sbory”

30/10/2017

Do 15. listopadu se uzavírají letošní přihlášky do soutěže Talent Prahy 5. Tu již pojedenácté pořádá Městská část Praha 5 ve spolupráci s orchestrem PKF – Prague Philharmonia. Ve čtyřech kategoriích (soutěžící do 15 let, 15–26 let, studenti středních a vysokých hudebních škol a pěvecké sbory) se bude opět soutěžit v žánru klasické hudby a muzikálu a nově se soutěž otevírá také pěveckým sborům.

Vítězové vybraní odbornou porotou budou mít jedinečnou příležitost zahrát si s orchestrem PKF – Prague Philharmonia, který ročně odehraje na 120 koncertů doma i v zahraničí a je tradičně partnerem největších světových hudebních hvězd: Angely Gheorghiu, Anny Netrebko, Diany Damrau, Gábora Boldoczkiho a dalších.

V čele odborné poroty a také v čele PKF – Prague Philharmonia stane na koncertě vítězů 28. února od 19.00 v Národním domě na Smíchově dirigent Leoš Svárovský, který již třicet let vede a umělecky profiluje řadu předních českých a slovenských orchestrů a v současné době je šéfdirigentem Aichi Central Symphony Orchestra Nagoya v Japonsku. Vstup na koncert bude již tradičně zdarma.

Veškeré informace o soutěži Talent Prahy 5 v roce 2017 a přihlášky ke stažení jsou k dispozici na www.pkf.cz/talent-prahy5.