Místostarostka Nadežda Priečinská (TOP 09) rezignovala. K tomuto kroku ji vyzvali koaliční partneři

28/05/2020 ÚMČ Praha 5

Ve složení Rady městské části Praha 5 nastane v nejbližší době změna. V reakci na výzvu koaličních partnerů totiž tento týden na svou funkci místostarostky rezignovala Mgr. Nadežda Priečinská, radní pro majetkovou oblast. Její nástupce zatím není znám.

„Doporučení k rezignaci předcházela dlouhodobá nespokojenost vedení MČ s prací paní místostarostky Priečinské,“ objasnil stanovisko Rady MČ místostarosta Lukáš Herold. „Přestože byla zvolena do funkce uvolněné členky Rady městské části, na radnici se vyskytovala sporadicky a nejen se svými kolegy, ale i s pracovníky Úřadu MČ komunikovala minimálně. Materiály, které byly v její gesci, předkládala opožděně nebo vůbec.“

Pověstnou poslední kapkou pak bylo její vystoupení na zasedání Zastupitelstva MČ Praha 5, které se konalo dne 19. 5., kdy se v reakci na výtku k předkládanému materiálu snažila oddálit oficiální převzetí Mateřské školy Waltrovka do správy Prahy 5, naplánované na středu 20. května.

V rozporu se svým tvrzením Nadežda Priečinská své koaliční partnery nikdy neinformovala o jakýchkoliv problémech s řízením městské části, které by chtěla řešit, sama nikdy žádný konkrétní návrh nepředložila a nikdy ani nepoukazovala na údajný střet zájmů kohokoliv ze svých kolegů. Členové Rady MČ Praha 5 se o jejích výhradách dozvěděli až z rezignačního dopisu, resp. z prohlášení, které publikovala na facebooku. Bývalá místostarostka v něm uvedla, že důvodem pro její rezignaci je mimo jiné střet zájmů starostky Renáty Zajíčkové (ODS), která podle ní odmítá vystěhovat z městské budovy soukromé Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů Praha, jehož je majitelkou.

„Odůvodnění rezignace paní Priečinské údajným střetem zájmů vnímám jako ryze osobní útok na svou osobu a dodatečné vytváření alibi odůvodňující její rozhodnutí,“ uvedla Renáta Zajíčková, starostka MČ Praha 5.