Mezinárodní Festival Alpinismu Praha 2015

12/11/2015

Srdečně zveme všechny milovníky hor a příznivce alpinismu na letošní již 12. ročník festivalu, který se uskuteční 20. – 22. listopadu 2015 v Národním domě na Smíchově.

Program festivalu, jehož jedním z hlavních partnerů je MČ Praha 5, bude opět sestaven z přednášek a prezentací významných zahraničních a domácích alpinistů a lezců. Součástí festivalu bude i tradiční veletrh cestovního ruchu, kterého se zúčastní zahraniční partneři se zaměřením na volnočasové aktivity a také veletrh domácích i zahraničních výrobců a dovozců outdoorového vybavení.

Hlavním zahraničním partnerem je Národní park Vysoké Taury z rakouské spolkové země Salcbursko. Zúčastní se i několik turistických regionů z Rakouska, ze Slovinska a z Itálie.

Ve spolupráci s partnery ze Slovinska pro vás organizátoři festivalu připravují několik výstav. V Praze bude veřejnosti představena unikátní výstava o česko-slovinské vzájemnosti v oblasti alpinismu od konce 19. století. Zajímavá bude jistě i poměrně rozsáhlá výstava o historii chaty Češka Koča, kterou pod nejvyššími vrcholy Kamnických a Savinjských Alp postavili v roce 1900 naši dědové.

Součástí festivalu bude i „alej informačních panelů“ o výstupech Radka Jaroše, jediného českého držitele Koruny Himálaje. Informační panely budou stát od 1. 11. 2015 na pěší zóně v blízkosti kostela sv. Václava ve Štefánikově ulici v Praze 5.

Více informací k festivalu naleznete na festivalalpinismu.cz