Mezinárodní festival alpinismu na Smíchově potěší milovníky vysokohorské turistiky

05/12/2014

Přednášky s osobnostmi alpinismu a horolezeckými legendami, tematické filmy, vyhlášení výsledků VÝSTUPY ROKU 2014, autogramiády, soutěže, loutkové představení děti a další aktivity jsou součástí 11. ročníku Mezinárodního festivalu alpinismu (MFA), který se koná o víkendu 5.-7. prosince v Národním domě na Smíchově. Partnerem akce je městská část Praha 5.

Hlavní program bude rozdělen do přibližně 1,5 hodinových bloků, které budou prokládány hodinovými přestávkami. V jejich průběhu se mohou zájemci přesunout k výstavním stánkům outdoodových firem i alpských regionů, pestrému doprovodnému programu a občerstvení.

“Pořadatelé kladou důraz na propojení všech podob alpinturismu, volnočasových aktivit a outdooru. Na své si zde přijdou návštěvníci všech věkových kategorií. Nebojte se vzít s sebou i děti. Expozice i dobroduružná vyprávění hostů je jistě zaujmou,” zve na akci radní Prahy 5 pro sport Pavel Richter (TOP 09).

Se svými prezentacemi se představí významní zahraniční alpinisté (Peter Habeler, Heinz Zak, Marko Prezelj) i česká špička (Adam Ondra, Radek Jaroš, Lucie Hrozová a další). Jako partner MFA zde European Outdoor Film Tour uvede výběr celosvětově nejúspěšnějších krátkých outdoorových filmů. Součástí festivalu je také odborný kongres Fórum alpinismu Praha.

Více informací o celé akci a jejím programu.

Rezervace vstupenek je možná na festivalalpinismu.cz