Městská část Praha 5 prodá objekt Lenora

31/01/2008

Rada MČ Praha 5 schválila prodej nevyužívaného rekreačního objektu Lenora na Šumavě. O prodeji bylo rozhodnuto s ohledem na nevyhovující lokaci a stav budovy.  Ta původně sloužila pro školy v přírodě, letní rekreaci a lyžařské kurzy.

V důsledku změn složení obyvatel okolních objektů přestal být zájem ze strany škol o využívání objektu a ten byl uzavřen. Kromě toho se objekt nachází v těsné blízkosti silnice, která se v důsledku zvýšení příhraničního styku stala velmi frekventovanou. Za nastalé situace bylo nevhodné budovu využívat pro pobyt dětí. Navíc se v  okolních budovách vyskytují night kluby a na silnicích v okolí je provozována prostituce.

Následně po uzavření byly vypočítány nutné investice do tohoto majetku a bylo rozhodnuto, že se k rekonstrukci nepřistoupí. Naopak bylo rozhodnuto o záměru prodeje a byly osloveny místní realitní kanceláře. Radní schválili prodej za dva miliony korun. Jejich rozhodnutí musí ještě schválit zastupitelstvo městské části.