Městská část Praha 5 připravuje koncepci bytové politiky

31/01/2011

Radní Prahy 5 schválili na svém 3. zasedání návrh nových kritérií, která budou sloužit pro ohodnocení míry potřebnosti jednotlivých žadatelů jak o byty tzv. zvláštního určení – byty pro seniory, tak o byty ze sociálních důvodů.

Kritéria pro přidělování bytů zvláštního určení pro seniory zohledňují především věk a zdravotní stav žadatele, jeho finanční situaci, způsob a formu uspokojování jeho současných bytových potřeb. Kritéria pro přidělování bytů ze sociálních důvodů vycházejí především z finančně sociální situace žadatele, tj. z celkové výše příjmu na osobu, z jeho současné bytové situace při akcentu na tíživou situaci rodin s nezaopatřenými dětmi atd.

Na základě těchto kritérií bude Výborem sociálním a zdravotním sestavována evidence žadatelů o pronájem obecních bytů, a to jak bytů zvláštního určení, tak i bytů ze sociálních důvodů.