Městská část Praha 5 chce další předškolní zařízení

27/05/2009

Radní městské části Praha 5 schválili možnost využití objektu bývalé školky v Nepomucké ulici číslo 5a/1253 na provozování dalšího předškolního zařízení. V objektu po mateřské školce sídlil do loňska projekt Šance. V letošním roce se bude objekt rekonstruovat, aby vyhověl všem předpisům na provozování předškolního zařízení.

„Projekt zařízení pro děti v Nepomucké ulici bude podle nás pro občany velkým přínosem,“ říká Milan Jančík, starosta Prahy 5. „Jsme rádi, že objekt bude smysluplně využit právě takto, zamezí se konečně spekulacím, že tam chceme hernu nebo že chceme nemovitost prodat,“ dodává.

„Základním hodnotícím kritériem projektu by podle nás měla být především obsahová různorodost nabízených aktivit pro děti z MČ Praha 5,“ vyjádřila se místostarostka Lucie Vávrová.

Předškolní zařízení by mělo kompletně zajistit centrum pro děti předškolního věku s širokou nabídkou kroužků a kurzů pro rodiče těchto dětí, fungování dětského koutku pro volnou hru a prostor pro setkávání jejich rodičů v průběhu celého dne.