Měsíčník Prahy 5 Pražská Pětka v nové elektronické podobě

31/01/2010

Pražská pětka – měsíčník městské části Praha 5 je od tohoto týdne na stránkách této městské části v nové elektronické podobě. Jde o zcela nový způsob zobrazování PDF dokumentů na webu za pomoci nejmodernějšího softwarového programu určeného pro publikaci elektronických dokumentů PageFlip.

„Jsme první městská část, která svým občanům přináší radniční měsíčník v tomto formátu. Díky moderním grafickým efektům se prohlížení dokumentů po vizuální stránce přibližuje zážitku ze čtení skutečné tiskoviny- stránky Pražské pětky se skutečně otáčejí. Díky tomuto programu také můžeme vyjít vstříc zájemcům o elektronické zasílání Pětky,“ vyjádřil se k novince starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Elektronickou Pražskou pětku naleznou občané na stránkách městské části Praha 5.

Nový formát elektronické podoby Pražské pětky pro radnici zajistila společnost E-invent s pomocí svého produktu PageFlip. Jedná se o nejmodernější softwarový nástroj určený pro publikaci elektronických dokumentů. Dokáže zobrazit všechny formáty, používané při prezentaci tiskových materiálů: nejpoužívanější PDF, Adobe InDesign, Adobe Illustrator a Microsoft PowerPoint. Samozřejmostí jsou obrázky ve formátu JPG, GIF nebo PNG. Umožňuje takové věci, jako je efektní otáčení stránek publikovaných dokumentů pomocí přirozeného listování jednotlivými stránkami, zvětšení písma či fulltextové vyhledávání celém časopise a export dokumentu do PDF.

Výhodou programu je také plynulý zoom, který při přiblížení a zvětšení textů umí zamezit jevu zvanému „pixelace“, bez ohledu na úroveň zvětšení se text zobrazí vždy v optimální podobě. PageFlip také umožňuje prohlédnout si celý dokument najednou v podobě miniatur jednotlivých stránek s možností přímého přístupu na konkrétní stránku. Umí se také přizpůsobit všem rozlišením obrazovky, aby se dokument objevil na monitoru počítače v největším možném rozlišení. Jediným kliknutím myši lze dokument vytisknout – ať už celý nebo jen vybrané stránky. Velice jednoduchý je i import grafů, log, tabulek i komplexních grafik či dokonce filmů a hudby do dokumentu. Program rovněž umožňuje libovolné nastavení zabezpečení dokumentů- přístup k nim pak mají pouze oprávnění uživatelé.