MDA Ride podpoří svalové dystrofiky již pošesté

16/06/2014

Šestý ročník charitativní motorkářské akce MDA RIDE začne 21. června v 10:00. na náplavce Hořejšího nábřeží u botelu Admirál. Cílem akce pod záštitou 1. zástupce starosty Prahy 5 JUDr. Petra Lachnita a zastupitele Karla Novotného je pomoci lidem se svalovou dystrofií, genetickou nemocí, proti které dosud není účinný lék.

Návštěvníky potěší vystoupení hudebních skupin Strahov a Petra Vondráčka s Lokomotivou i show Vladimíra Hrona. Dále je připravena řada atrakcí: focení na motocyklu Harley Davidson s okamžitým získáním fotografie, výstava vozů Ford Mustang, souboj rytířů Templu na koních, simulátor jízdy po zadním kole, školka golfu a další. Jako obvykle nebude chybět známý módní návrhář Osmany Laffita, který bude prezentovat limitovanou řadu designových triček Osmany Laffita for MDA RIDE.

A Miss 2009 Iveta Vítová Lutovská bude pobízet k dražbě košile s podpisem Willieho G. Davidsona. Celým dnem budou provázet herec Mirek Šimůnek a motospíkr Majkl Veber.

Tradiční vyjížďka – Spanilá jízda Prahou – odstartuje ve 13.30 hod. a nemocné děti se mohou těšit na exkluzivní svezení ve vozech Ford Mustang a Hummer. Výtěžek z celého dne, tedy z  dobrovolného vstupného, z prodeje dobročinných předmětů, šeků od partnerů akce a všech dalších příspěvků následně putuje na konkrétní potřeby nemocných lidí. Přehled obdarovaných lze sledovat na webu akce www.mdaride.cz.

Co je svalová dystrofie?

Svalová dystrofie je nevyléčitelné genetické onemocnění, které se projevuje jako postupné slábnutí svalstva především u chlapců. Průběh jednotlivých forem onemocnění je různý. Nemoc postupně ochabuje kosterní svalstvo končetin a trupu. V raném věku dospívání mezi třináctým a devatenáctým rokem nebo i dříve jsou zasaženy také svaly dýchací a srdeční. Péče o takto nemocné je pro řadu rodičů velmi náročná psychicky, ale také finančně. Sdružení MDA Ride pořádá každoročně na podporu benefiční jízdy. První z nich projela Prahou tradičně na Nový rok, další jízda se bude konat 21. června v rámci MDA RIDE.

Více o tradici MDA Ride a spolupráci sdružení s Prahou 5 se dozvíte například z rozhovoru se zakladatelem Josefem “Káďou” Kadeřábkem pro Pětku pro vás.