MČ Praha 5 zvýšila slevu z kupní ceny bytů

30/04/2008

MČ Praha 5 pokračuje v privatizaci bytového fondu. Zároveň vychází vstříc občanům, aby si domy a byty mohli koupit opravdu všichni, kterých se privatizace týká. Únorové zastupitelstvo schválilo u nově privatizovaných celých domů zvýšení slevy při rychlém jednání z 20 na 25 procent (maximálně do výše 200.000 euro jak povoluje Evropská unie). Dubnové zastupitelstvo pak ve stejné logice zvýšilo slevu u privatizovaných bytů z 10 na 12,5 procent.

„Toto zvýšení slevy se týká devíti domů, jejichž záměr prodeje byl schválen zastupitelstvem v červnu minulého roku. Jde nám opravdu o to, aby si všichni občané mohli koupit byt do osobního vlastnictví, je-li nabízen městskou části a aby prodej proběhl rychle,“ vysvětlil zástupce starosty Lukáš Herold, v jehož kompetenci je právě privatizace.

Sleva bude poskytnuta každému oprávněnému nájemci bytu, který podepíše kupní smlouvu do šesti měsíců od obdržení první nabídky k odkoupení.