MČ Praha 5 získala ocenění za komunikační projekt roku

29/04/2009

Úřad městské části Praha 5 byl oceněn za komunikační projekt roku v části zdařilých projektů uskutečněných v loňském roce. U MČ Praha 5 se konkrétně jedná o internetovou televizi a zřízené informační centrum.

„Projektem internetové televize jsme rozšířili informační zdroje pro naše občany. Diváci zde sledují reportáže o aktuálním dění na Praze 5, na kulturní akce a dozví se tu samozřejmě i o činnosti radnice. Naší snahou je zachytit veškeré dění na Praze 5, aby návštěvníci stránek měli skutečně kompletní přehled o tom, co se na Praze 5 děje, o akcích, které městská část pořádá nebo se jich účastní,“ řekl starosta Prahy 5 Milan Jančík.

Porotci a porotkyně hodnotili nejen podle údajů v dotazníku EMGC, ale také na základě struktury a obsahu webových stránek nominovaných úřadů.

„Příklad dobré praxe MČ Prahy 5 s názvem www.TVP5.cz., jehož cílem je informovat občany a návštěvníky o událostech a dění v městské části, byl zařazen mezi ty, které lze považovat za inovativní. Je zároveň určen širokému okruhu uživatelů, a přestože se jedná o jednostrannou komunikaci (informační kanál), tak ho lze považovat za velmi efektivní,“ vysvětluj Jana Krbová, členka poroty, proč vybrala Prahu 5 k ocenění.

Celkem bylo na ocenění za nejlepší komunikační projekt roku nominováno 22 českých úřadů, z nichž odborná porota – ve složení Tomáš Studeník (ředitel spol. Westminster), Dana Bérová (Business Development Director, Gartner), Jana Krbová (vedoucí Katedry managementu veřejného sektoru VŠE), Jiří Janoušek (výkonný ředitel Asociace komunikačních agentur) a Lukáš Kříž (šéfredaktor Inside) – vybrala ty nejlepší a nejzajímavější projekty. Kritérii pro výběr z nominovaných byla originalita, inovativnost, celková užitečnost nebo všeobecná prospěšnost, což zahrnuje i velikost vzorku uživatelů a efektivita (přínos v poměru k předpokládaným nákladům, zda jsou účelně vynaložené).

TV P5 byla spuštěna 24.11.2008. Od té doby bylo nasazeno 77 reportáží. Počet unikátních přístupů po celou dobu fungování internetové televize je 6541, celková návštěvnost stránek je přes 10000 návštěvníků.