MČ Praha 5 vypisuje grantové řízení

05/11/2008
Rada MČ Praha 5 vyhlašuje granty v sociální oblasti „Podaná ruka“ na rok 2009. Jedná se o na udělení grantů pro podporu komunit dle stanovených pilířů:
  • Senioři „Spokojené stáří“
  • Osoby se zdravotním postižením „Život bez bariér“
  • Rodina, děti a mládež „Život bez nudy“ a „Rodina spolu“
  • Národnostní otázky: etnické menšiny, uprchlíci, cizinci „Život bez předsudků“
  • Ostatní skupiny: Nezaměstnaní, Protidrogová prevence a Bezdomovci „Kde dělám chybu?“
„Věřím, že námi poskytnuté granty zlepší situaci handicapovaných a ostatních sociálně znevýhodněných občanů, kteří budou moci využívat služeb námi podporovaných organizací a jejich projektů,“ vyjádřil se starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.
Podání grantu se bude řídit obecnými pravidly pro udělování neinvestičních příspěvků Městské části Praha 5.Na granty v sociální oblasti je do rozpočtu MČ Praha 5 pro rok 2009 předběžně navrhována částka 1.550.000 Kč.
„Jedná se především o interaktivní projekty pro všechny kategorie handicapovaných občanů žijících v MČ Praha 5, které jim mají v důsledku poskytnout možnost účasti v běžném životě,“ říká místostarostka Lucie Vávrová
Dále rada MČ Praha 5 vyhlásila granty pro podporu volnočasových aktivit občanů. Tyto granty mají podpořit pravidelnou společenskou a zájmovou činnost vyplňující volný čas obyvatel městské části. Zahrnují interaktivní projekty, vzdělávací programy, motivační programy, volnočasové činnosti dle sdružení věkových kategorií (např. děti, mládež, junior, senior).