MČ Praha 5 rozšíří úklid chodníků

12/03/2008
Na základě dlouhodobých zkušeností připravuje městská část Praha 5 rozšíření zabezpečení pravidelného úklidu chodníků v dalších vybraných lokalitách. Jedná se o území Žvahova a Barrandova. Zejména Barrandov zaznamenal v poslední době nejen velký nárůst obyvatelstva, ale především i rozvoj občanské vybavenosti.
Tyto důvody vyžadují zvýšenou pozornost nad zachováním čistoty a pořádku. Městská část Praha 5 vynakládá ročně nemalé prostředky na pravidelný úklid chodníků, který je zaměřen zejména na likvidaci odpadků v ulicích a odstranění psích exkrementů. Zabezpečení úklidu chodníků přijde MČ Praha 5 ročně na zhruba 15.000.000,- Kč.
„V rámci našich možností se snažíme rozšiřovat počet lokalit s pravidelným úklidem. V nově zvolených lokalitách se zaměříme především na drobné černé skládky.“ informoval místostarosta Petr Horák.
Na území městské části dochází velmi často k zakládání nepovolených skládek různorodého odpadu. MČ Praha 5 proto připravuje výběrové řízení dodavatele likvidace černých skládek a větší podporu sběrných dvorů.

Úklid chodníků a k chodníkům přilehlé zeleně probíhá v dalších přibližně osmi lokalitách městské části, mimo jiné třeba v Motole, Košířích nebo na Cibulce.