MČ Praha 5 rozjíždí anketu o parkování

29/04/2009

Radní MČ Praha 5 se rozhodli pomocí veřejné ankety na téma doprava a parkování na Praze 5 přispět k zlepšení dopravní situace v páté městské části. Rada městské části vybrala formou veřejné soutěže firmu Factum Invenio, s.r.o.

„Téma dopravy a parkování je pro nás jednou z prvořadých záležitostí a věřím, že tato anketa obyvatel v konečném důsledku povede ke zlepšení dopravní situace v naší městské části,“ řekl o anketě starosta Milan Jančík.

Průzkum bude probíhat formou rozhovorů s jednotlivci, i v rámci malých diskusních skupin náhodně vybraných obyvatel konkrétních lokalit.

„Anketa se soustředí na frekvenci a způsob dopravy na území městské části Praha 5, na současné možnosti a problémy parkování a na postoj obyvatel k případným parkovacím zónám. Bude ale také zaměřena na sběr věcných připomínek a komentářů občanů v rámci této tématiky,“ dodává radní pro dopravu Vojtěch Zapletal.

Statistici budou mít na sběr dat a jejich vyhodnocení celkem deset týdnů. Jako výsledek jejich snažení vznikne konečná zpráva, která spolu s konzultacemi s pracovníky Factum Invenio dá úřadům místní samosprávy možnost vytvořit si přesnou představu o dopravní a parkovací situaci na MČ Praha 5 a jejím řešení.

Za zpracování ankety zaplatí MČ Praha 5 celkovou částku 870.000,- Kč.