MČ Praha 5 přivítá na svém území 15. ročník Febiofestu

27/03/2008

Ve čtvrtek 27.3.2008 se ve Village Cinemas v Praze 5 na Andělu se zahájí další, již 15 ročník filmového festivalu Febiofest. MČ Praha 5 tradičně patří mezi partnery této akce, na které se představí celkem 249 snímků, z toho 227 hraných a 22 krátkých filmů ze 64 zemí světa. Febiofest potrvá v Praze od 27.3.2008 a do 4.4.2008 uvede denně až 57 představení.

„Jsem rád, že Febiofest, který se proměnil během posledních 14 let v největší nesoutěžní filmový festival v České republice, je opět na území MČ Praha 5. Festival má každý rok početnější, otevřené a zvídavé publikum všech věkových kategorií a Praha 5 není jen o nákupních centrech, ale žije bohatým kulturním a společenským životem,“ řekl starosta Milan Jančík.

Febiofest se uskuteční nejen ve Village Cinemas v Praze 5 na Andělu ale i v archivním kině Konvikt – Ponrepo, které slouží projekci vzácných filmových kopií. Dalším sálem bude i letos neobvyklé místo, spojené s obsahem promítaných filmů a to sál Městského soudu v Praze ve Spálené ulici, kde se bude promítat sekce Právo a bezpráví v soudní síni.

V informačním stánku ve foyer Village Cinemas Anděl si budou moci návštěvníci také koupit katalog festivalu nebo trička Febiofestu, cestopisné knihy „Cestománie“ a DVD s filmy Fera Feniče.

Podrobné informace najdou návštěvníci na oficiálním webu.