MČ Praha 5 připomíná ohlašovací povinnosti ve vztahu k místnímu poplatku za lázeňský nebo rekreační pobyt

13/02/2019

Již delší dobu je možné zamluvit si krátkodobé ubytování v bytech po celé Praze, včetně území MČ Praha 5, přes některé webové služby, zprostředkovávající ubytování.

K nejznámějším a nejvyužívanějším patří např. Airbnb nebo Booking.com apod.

MČ Praha 5 upozorňuje, že i v případě krátkodobého ubytování přes tyto platformy musí ubytovatel, právnická nebo fyzická osoba, splnit ohlašovací povinnosti ve vztahu k místnímu poplatku za lázeňský nebo rekreační pobyt, a to dle obecně závazné vyhlášky hl. m. Prahy.

• Ubytovatelům, kteří ohlašovací povinnost zatím nesplnili, doporučujeme informace výše uvedené nepodceňovat, neboť nesplnění povinnosti nepeněžité povahy v daňovém řízení je pokutováno.

Správcem poplatku je:

Odbor ekonomický

oddělení místních poplatků a pokut

Štefánikova 13,15, I. patro, č. dv. 105

Úřední hodiny:

pondělí a středa           8:00 – 18:00 hod.

V případě jakýchkoliv dotazů, týkajících se správy poplatku, se můžete obrátit na:

Evu Kubátovou

Telefon: 257 000 527