MČ Praha 5 považuje za stěžejní rozvoj mládežnického sportu

Mládežnický sport podporujeme prostřednictvím přímých dotací klubů a přispíváme i na jednotlivé akce, jako jsou mezinárodní zápasy nebo turnaje. Snažíme se pomáhat rozvíjet členskou základnu a podporujeme náborové akce. Na Praze 5 je mezi mládeží hodně populární ragby a jsme rádi, že se do RC Tatra Smíchov hlásí hodně dětí,“ řekl místostarosta Karel Bauer (Piráti + SNOP5), v pořadu Praha TV – Host dne. Do gesce místostarosty patří finance, sport a podpora podnikání.

Na území MČ Praha 5 existuje více než padesát sportovních klubů. K největším a neznámějším patří již zmíněný RC Tatra Smíchov, SK Motorlet nebo SK Uhelné sklady v Košířích. Kluby nepodporujeme z hlediska jejich velikosti, ale podle jejich aktivity,“ zdůraznil Bauer.

MČ Praha 5 podle jeho slov rozdělí v roce 2019 mezi sportovní kluby více než 7 milionů korun. Z této částky jsou 3 miliony korun určeny na přímou podporu klubů a mládežnického sportu, 1,5 milionu korun na individuální dotace a zhruba 2,5 milionů korun radnice vyčlenila speciálně na rekonstrukce a revitalizace stávajících hřišť.

MČ Praha 5 vloni podpořila vypracování projektové dokumentace nového zázemí a vystavění tribuny RC Tatra Smíchov, SK Motorletu „jsme pomohli ve spolupráci s hlavním městem postavit dvě nová hřiště s umělou trávou. Hřiště budou moci využívat i školy, chceme podpořit sportování dětí na naší městské části,“ uvedl Bauer.

Vize MČ Praha 5

„V letošním roce chceme vybudovat nové kluziště na Barrandově, v areálu školy. Bude otevřené i pro veřejnost a máme naplánovanou i školu bruslení,“ řekl Karel Bauer s tím, že jeho osobní vizí je zvýšení objemu financí určených pro sport.

Jaké jsou plány s hřištěm v Hlubočepích?

Vznikne na Barrandově multifunkční hala?

Dozvíte se z rozhovoru, který je ke zhlédnutí zde:

O pořadu „Host dne“:

Formát metropolitní televize Praha TV – pražské rozhovory se zajímavými lidmi.