MČ Praha 5 pořádá Večer národnostních menšin

02/04/2008

Letos již po desáté pořádá MČ Praha 5 společenský večer pro spoluobčany jiných národností, žijící na Praze 5 pod názvem „Večer národnostních menšin“. V rámci bohatého programu vystoupí 4.4.2008 od 19.00 h v Národním domě na Smíchově účinkující národnostních menšin, kteří představí svůj folklor a kulturu.

„Konání společenského večera etnických menšin se na naší městské části stalo již tradicí,“ řekla zástupkyně starosty Lucie Vávrová. “V letošním roce se mimo romskou menšinu zaměřujeme i na ostatní menšiny, které žijí na naší městské části.“

Tomu odpovídá i letošní nabídka pestrého programu, který je pro všechny připraven. V bohatém programu se představí etnicky odlišné kultury, které nejsou povědomí českého člověka příliš známé.

Celým večerem bude provázet moderátor Jiří S. Richter. V programu je zahrnuto vystoupení národnostních menšin – polské, bulharské, slovenské a romské – které tímto představí svůj folklor a kulturu. Pro zpestření je připravena ukázka tradičního tance “Čardáš” či „Odzemok“ v podání taneční skupiny Jaro. DJ Josef Melen doplní program hudebními nahrávkami přítomných i nepřítomných menšin. Po skončení programu zahraje k tanci a poslechu hudební skupina Traxas.