MČ Praha 5 podpořila Švandovo divadlo

18/06/2009

Zastupitelé městské části Praha 5 schválili na svém zasedání 11. 6. 2009 finanční příspěvek 1 800 000,- Kč Švandovu divadlu na Smíchově. Vedení divadla má v plánu částku použít především na náklady spojené s účinkováním hostujících souborů a další umělecké projekty.

„Švandovo divadlo na Smíchově je takovou naší kulturní vlajkovou lodí,“ říká starosta Milan Jančík. „Je místem, kde se setkávají jednotlivé kulturní formy, umožňuje komunikaci jak umělců, tak diváků napříč všemi žánry a je naší povinností toto zařízení podporovat, jak jen to bude možné,“ dodává.

„Vedení divadla a naše městská část si vzájemně velice váží dlouhodobé spolupráce, která v konečném důsledku značnou měrou přispívá k obrazu Prahy 5 jako místa plného živého a různorodého kulturního dění,“ vyjádřil se radní pro kulturu Michal Šesták.

Věnovaná částka poslouží mimo jiné na organizování scénických rozhovorů, které ve „Švanďáku“ již zdomácněly, na koncerty a provoz literární kavárny. Finance také vypomohou souboru alternativního loutkového divadla pro děti i dospělé Buchty a loutky, které má svou stálou scénu ve studiu Švandova divadla.

Část finanční podpory bude divadla využita na propagaci jednotlivých kulturních akcí i scény samotné.