MČ Praha 5 podpořila projekt pro Konto BARIÉRY

04/06/2008
Pod záštitou MČ Praha 5 se 31. 5. 2008 uskutečnil druhý ročník charitativního golfového projektu Pražská jamka na golfovém hřišti v Praze 5 – Motole. Hlavním posláním turnaje zůstává i v letošním roce motto: „Pomozte lidem s větším handicapem, než máte vy!“ Pražská jamka podporuje projekt Konta BARIÉRY – Sport bez bariér, a pomáhá tak lidem, kteří jsou v důsledku úrazu připoutáni na vozík, a přesto chtějí sportovat. Vítěz turnaje obdržel pohár starosty MČ Praha 5 Milana Jančíka.
„Celková částka, kterou se organizací turnaje podařilo získat, tak dosáhla výše 322 050 Kč. Finanční prostředky budou rozděleny mezi handicapované lidi, kteří se na Konto BARIÉRY obracejí s žádostí o podporu jejich sportovních aktivit,“ informoval radní Aleš Kohout.
Za městskou část se turnaje zúčastnili místostarostka Lucie Vávrová a radní Aleš Kohout, který zároveň předal pohár vítězi v kategorii „Longest drive“.
Symbolickým prvním odpalem odstartovala Lucie Bílá, patronka nadace Konta BARIÉRY, druhý ročník Pražské jamky, charitativního golfového turnaje, jehož organizátoři společnost Golf 24 Promotion a Golf Club Praha se rozhodli podpořit sportovní projekt nadace Sport bez bariér.
Pomoc Pražské jamce a Kontu BARIÉRY nabídli i zástupci Czech Football Teamu Karel Poborský a Jaromír Blažek, a to nejen svou účastí, ale i dvojnásobnou finanční pomocí. Za Czech Football Team si Sport bez bariér připisuje částku ve výši 150 000 Kč. Druhá část jejich pomoci ve výši 105 000 Kč je určena Janě Fesslové, a to na nákup speciálního sportovního vozíku, který byl na turnaji předán.